Iris

Petitgirard

Guru

Opera na Zamku

w Szczecinie

"Gwiazdą była Bożena Bujnicka  łącząca słodką liryczność z siłą i dramatyzmem."

—  Justyna Rudnicka
Ruch Muzyczny nr 11/2019

Konkurs im. Paprockiego

Zwyciężczyni w kategorii głosów żeńskich

Opera Nova

Bydgoszcz

“Bożena Bujnicka zebrała ogromne brawa za lekkość, czystość głosu, który doskonale jawił się w aspekcie technicznym, ale także za predyspozycje aktorskie. Jej głos brzmiał lirycznie i subtelnie oddając przeżywane emocje.”

Iris

Petitgirard

Guru

Opera na Zamku

w Szczecinie

"Zdolności reżyserskie i dodatkowa rola asystentki reżysera przy "Guru" pozwoliły artystce na wspaniałej roli zgodnej z koncepcją reżysera Damiana Crudena. Bożena Bujnicka stworzyła w operze Guru przejmującą rolę Iris, matki dziecka tytułowego Guru. W dramatyczny sposób zbudowała postać przerażonej kobiety, pełnej rozpaczy, odsuniętej od swojego dziecka. Wspaniała w zmieniających się scenach, w których reżyser przechodzi dramaturgicznie od dezorientacji Iris przez chaos, niepokój aż do gniewu i rozpaczy."

~ Jacek Marczyński

Ruch Muzyczny

Iris

Petitgirard

Guru

Opera na Zamku

w Szczecinie

"Bożena Bujnicka jest bardzo wyrazista w grze scenicznej, precyzyjnie realizująca zadania aktorskie wymaganej roli. Obdarzona jest mocnym, gęstym, bogatym w barwy głosem sopranowym, nośnym, zawsze słyszalnym, nawet w najtrudniejszej dla sopranu tessiturze. Bożena Bujnicka to wcielenie idealnej nowoczesnej śpiewaczki: piękna, wyrazista, filigranowa, niezwykle fotogeniczna."

~ Jacek Marczyński

Ruch Muzyczny

Eurydyka

Gluck

Orfeusz i Eurydyka

Opera Wrocławska

"We Wrocławiu partię Eurydyki świetnie zagrała i zaśpiewała Bożena Bujnicka, artystka obdarzona wyjątkowo mocnym i pięknym sopranem."

 Mirosław Kocur

teatralny.pl

Hrabina Ceprano

Verdi

Rigoletto

TW-ON

"Jako hrabina Ceprano urodą i głosem zachwycała Bożena Bujnicka."

Hrabina Almaviva

Mozart

Wesele Figara

WOK

"Na wyróżnienie zasługuje zwłaszcza Bożena Bujnicka. (...) Urodę sopranu wyrównanego w różnych rejestrach oraz sposób prowadzenia frazy można było docenić także w partii Hrabiny. "

— Jacek Marczyński

e-teatr.pl

http://www.e-teatr.pl/pl/artykuly/207562,druk.html

Herodiada

Bononcini

La Decollazione di San Giovanni Battista

NFM

Wspaniale zaprezentowała się Bożena Bujnicka jako Herodiada – urodziwa, dysponująca pięknym sopranem o urzekającej barwie. Była bardzo przekonująca. (...) Pewność siebie, duma, triumfalizm, pogarda dla św. Jana Chrzciciela i żądza zemsty – wszystko to zostało w ariach Bujnickiej wiarygodnie oddane.